Warsztaty z różnych dziedzin będą organizowane w miarę nawiązywania kontaktów z innymi artystami.

Terminy warsztatów:

Wtorek – godziny 17:00 – 19:30 – spotkania z filcowaniem na sucho (cena pojedynczych warsztatów zależna od zdobionego przedmiotu: zakładka do książki – 35 zł, kosmetyczka lub chustecznik – 40 zł, torba – 80 zł, torebka – 100 zł; karnet na 4 kolejne zajęcia to cena wybranych przedmiotów minus 20%)

Czwartek – godziny 17:00 – 19:30 – ozdabiamy metodą decoupage (cena jednorazowych zajęć 40 zł; karnet za 4 warsztaty 130 zł)

Piątek – godziny 17:00 – 19:30 – tworzymy ze szkła, czyli witraż Tiffany’ego (cena jednorazowych zajęć 70 zł; karnet na 4 warsztaty 240 zł)

Sobota – godzina 11:00 – 15:00 – batik czyli farbujemy na potęgę (cena jednorazowych zajęć 65 zł; karnet na 4 warsztaty 220 zł)

godziny 15:30 – 17:30 – co tydzień coś innego 🙂

 

Jestem otwarta na propozycje i jeżeli chcecie zorganizować warsztaty w innym miejscu, w innym dniu i w innych godzinach niż proponuję to jest to możliwe. W takim przypadku proszę o kontakt. Proszę jednak wziąć pod uwagę, że na takich dedykowanych warsztatach minimalna liczba osób to 4 a maksymalna – 10. Mogę oczywiście poprowadzić warsztaty i dla jednej osoby – jednak wówczas cena będzie do negocjacji 🙂

Zapraszam!!!

 


Wwarszt1arsztaty Decoupage

Dla niewtajemniczonych – jest to sztuka ozdabiania przedmiotów przez naklejanie na nie motywów wycinanych z serwetek papierowych bądź specjalnie do tego celu produkowanych papierów ryżowych.

Na warsztatach wybierzemy i skomponujemy motywy ozdobne. Dobierzemy odpowiednie tło, domalujemy elementy aby uzupełnić kompozycję i zabezpieczymy nasze dzieło lakierem.

W cenę warsztatów wchodzą materiały potrzebne do wykonania zdobienia oraz drobne przedmioty do ozdobienia takie jak zakładki, zawieszki, podkładki pod kubki itp.

 

Termin i godzina : do uzgodnienia

Czas trwania: ok. 1,5 – 2  godziny

Koszt: 40 zł

Zgłoszenia telefoniczne na numer 604 302 658.


warszt2

Warsztaty witrażu

Witraż – ozdobne wypełnienie okna, wykonane z kawałków kolorowego szkła wprawianych w ołowiane ramki osadzone między żelazne sztaby. Witraże stosowano głównie w budownictwie sakralnym. Technika witrażu znana była w starożytności jednak została rozpowszechniona od wczesnego średniowiecza, a rozwinęła się w sztuce gotyckiej. Renesans witrażownictwa nastąpił na przełomie wieków XIX i XX w. W tym właśnie czasie L. C. Tiffany  wprowadził nową, trwalszą i bardziej finezyjną technikę łączenia szkieł witrażowych – przy pomocy owijania elementów folią miedzianą i lutowania cyną.

W trakcie warsztatów poznacie Państwo tajniki tworzenia witraży metodą Tiffany’ego. W ciągu 2-3 godzin stworzycie własny, niepowtarzalny witrażyk składający się z 4-8 części.

Na warsztatach, poza miłą atmosferą :-), zapewniam wszystkie materiały potrzebne do zrobienia witrażu. Do jego wykonania wykorzystamy gotowe wzory lub stworzymy własny.

Czas trwania: 2-2,5 godziny

Koszt: 70 zł

Zgłoszenia telefoniczne na numer 604 302 658.


WP_20151019_18_49_05_ProWarsztaty batiku

Batik – technika malarska.  Wzory na tkaninie, najczęściej bawełnianej, uzyskuje się przez pokrywanie płótna gorącym woskiem. Używa się do tego pędzla, patyczka, szpatułki i tjantingu (przyrządu do malowania na tkaninach). Następnie tkaninę zanurza się w zimnej kąpieli barwiącej. Miejsca pokryte woskiem pozostają niezabarwione. Po wysuszeniu można nałożyć kolejną woskową fazę wzoru i ponownie barwić w ciemniejszym barwniku. Czynność tę powtarza się wielokrotnie. Po wykonaniu wzoru tkaninę prasuje się przez papier.

Batik to technika wykonywana przez pokolenia, najbardziej popularna w Indonezji i innych krajach Azji. W roku 2009 indonezyjski batik został wpisany na listę niematerialnego dziedzictwa ludzkości.

W ciągu ok. 4 godzin stworzycie 2-3 własne, niepowtarzalne obrazy batikowe.

Na warsztatach, poza miłą atmosferą :-), zapewniam wszystkie materiały potrzebne do wykonania batiku.

Czas trwania: ok 4 godzin

Koszt: 65 zł

Zgłoszenia telefoniczne na numer 604 302 658.


FilcWarsztaty filcowania

Filcowanie  czyli spilśnianie – polega na formowaniu wełny za pomocą specjalnej igły do filcowania (filcowanie na sucho) lub ciepłej wody i mydła (filcowanie na mokro).

Wykorzystywane jest do tworzenia odzieży, torebek, biżuterii, lalek, elementów dekoracji etc.

W trakcie warsztatów poznacie Państwo sztukę posługiwania się specjalnymi igłami służącymi do filcowania. W ciągu ok. 3 godzin ozdobicie wybrany przez siebie przedmiot według własnego gustu.

Na warsztatach, poza miłą atmosferą :-), zapewniam wszystkie potrzebne materiały. Do jego wykonania wykorzystamy gotowe wzory lub stworzymy własny.

Czas trwania: ok. 3 godziny

Koszt: zależny od ozdabianego przedmiotu.

Zgłoszenia telefoniczne na numer 604 302 658.